top of page

Rebirthing

מה זה ריברסינג?

נשימת ריברסינג היא טכניקת ריפוי התפתחות ואיזון פנימי.

במהלכה, נשימה מודעת - מעגלית ורצופה, מציפה את תאי הגוף בחמצן ובאנרגיית חיים ויוצרת חוויה ייחודית המאפשרת למחשבות ורגשות מודחקים ולא מודעים לעלות למודע וכך לעבד מחדש, בצורה בטוחה, חוויות ורגעים מהעבר שהודחקו מהזיכרון ועדיין משפיעים עלינו.

הטיפול בריברסינג הינו "מסע" ליצירת התחדשות וחוויית אחדות בין הלב, הגוף, הרוח והתודעה.

מה הקשר בין נשימה לריפוי?

נשימה היא הפעולה הראשונה והאחרונה של כל אדם בעולם, היא אנרגיית החיים הבסיסית והחשובה ביותר שמעורבת ומשפיעה על כל מערכות הגוף והנפש. רובנו נושמים נשימה שטחית ומצומצמת, בעקבות חוויות שליליות שעברנו ולא יכלו לקבל הכלה ומענה בזמן שהתרחשו, בנינו לנו מערכת הגנה, שממשיכה להגן עלינו, גם כאשר הצורך בהגנה כבר אינו רלוונטי, ויוצרת חסימה גופנית, רגשית, מנטאלית ואנרגטית. כשאנו מתחילים לנשום נשימה מודעת, עמוקה ומתמשכת, במקום טיפולי בטוח, אנו משילים מעצמנו את אותן חסימות, קליפות והגנות שבנינו במהלך חיינו ומצליחים לפגוש ישירות את החלקים הלא מודעים שלנו. כפי שמתרחש במצבי היפנוזה, חלימה, מדיטציה. בדרך זו יש אפשרות ל טרנספורמציה, להתרחבות של התודעה ולחיבור מחודש: - לחוויות נשכחות מהילדות - לתחושות בלתי מוסברות ורגשות שאינם ניתנים להבנה ופתרון באמצעות ניתוח רציונלי - לכוח ומשאבים פנימיים - לאנרגיית החיים, להודיה ולחסד.

70805487_10157605243292140_8922594553697

בתהליך ריברסינג מפנים תשומת לב למנגנוני ההגנה של המטופל ומנסים להבין מה תפקידם ומה האמת הרגשית שמאחוריהם. בטיפול לומדים להרפות במקום לכווץ, להרגיש במקום להדחיק, לנשום במקום לחנוק, להחיות במקום להרדים, לבטא במקום להפנים, לחבר במקום לנתק. למרות עצמתם של הרגשות אשר עולים, המשכיות הנשימה מאפשרת תיקון וחוויה של לכידות רבת יותר של העצמי הנפשי והגופני ושיקומו.
נועה טייכר 

מה כולל הטיפול 1:1?

 טיפול ריברסינג הינו תהליך התפתחות אישי, כל מפגש אורך בד״כ כשעה וחצי - שעתיים, משלב שיח ונשימה מעגלית.

חלקים מהתהליך עשויים להתרחש בטיפול אחד, אחרים מתרחשים בהדרגתיות.
בשיחה מקדימה נגביר מודעות לנושא מסויים  – נניח כוונה לטיפול, ונתחיל לנשום. 
הגוף זוכר, מכיר ויודע לנשום את הנשימה המעגלית. אנו לא מלמדים אותו, רק מזכירים לו (תינוקות נושמים נשימה מעגלית, רצופה בלי פער בין שאיפה לנשיפה), הנשימה מתבצעת בשכיבה ועיניים עצומות תוך כדי לווי שלי על מנת לייצר את המקום הטיפולי הבטוח לשחרר ולהשתחרר. 
לבסוף נקרקע את התהליך בשיח.
לצד הנשימה העמוקה וההמשכית, במהלך הטיפול משולבות טכניקות של פסיכוטרפיה גופנית, כגון: תשומת לב לתהליכים המתרחשים בגוף, יוגה, מיינדפולנס, רייקי ועוד.

היכן מתקיימים הטיפולים?

הטיפולים הפרטניים מתקיימים אצלי בקליניקה בפרדס חנה ובשלל הסטודיוז שאני מלמדת (בתיאום מראש כמובן, לפני/ אחרי השיעור) -

הריברסינג הינו דרך נשימה קצבית ומחוברת, רגועה ואינטואיטיבית. בצורת נשימה זו אנו מחברים את השאיפה והנשיפה, את הנשימה החיצונית והפנימית. חיבור זה של אוויר נשימה המשולב עם אנרגית חיים טהורה, שולח ויברציות דרך מערכת העצבים ומחזור הדם ומנקה את הגוף וההילה, כמו גם מזין ומאזן את הגוף והנפש.
לאונרד אור (מפתח השיטה)
 

מה המקור של השיטה?

תרגילי נשימה מופיעים כבר אלפי שנים, בתרבויות עתיקות (אצל הסופים, היהודים, האבוריג’ינים, המצרים ועוד) לרוב לטיהור הגוף והנפש לפני טקסים מסורתיים.
בבהגאוואד–גיטה (3000 לפנה"ס, הטקסט ההינדי) מוזכרת לראשונה על ידי קרישנה (התגלמות האל) שיטה להגשמה עצמית דרכה יכול היוגי להשקיט את פעולת הלב והריאות, ולשלוט בכוח החיים – זוהי ה"קריה יוגה" - סדרת תרגילי נשימה להטענות באנרגיה.
בשנת 1974 לאונרד אור וסונדרה ריי (יחד עם קבוצה של מטפלים ומורים רוחניים) חקרו ופיתחו את שיטת הנשימה המעגלית, אור גילה מחדש את תהליך הריברסינג לאחר שחווה "הארה" ספונטנית כשנשם נשימה מעגלית במים חמים. באותה הארה הוא חווה מחדש, זיכרונות מלידתו. אור האמין שעל ידי חזרה לחוויית הלידה תוך כדי ביצוע נשימה מעגלית ניתן לבצע ריפוי של "טראומת הלידה" (ומכאן בא השם – לידה מחדש), מפגשי הריברסינג הראשונים נערכו בג'קוזי עם שנורקלים ואטבים לאף כדי ליצור חוויה דמוית רחם. "אנשים חוו את השלווה העולה על כל הבנה", ציין לאונרד, "הם נשפו את עצמם מתוך כאב ומתח לתוך רגיעה ושלווה" בסופו של דבר הוא הבין שהעוצמה טמונה בתהליך הנשימה עצמו ולאו דווקא במים החמים, וכך התפתחה שיטת הריברסינג המוכרת כיום כנשימה מודעת.

היתרונות הנפוצים של הריברסינג

  • הגברת בהירות, שמחה וחיוניות באמצעות שחרור מתח, כעס וסטרס

  • הרפיה עמוקה ורוגע, ויסות מערכת העצבים

  • שחרור עדין אך עוצמתי של טראומה ורגשות מודחקים שפוגעים בבריאות ומעכבים 

  • הבנה ושחרור של טביעות, דפוסים וזיכרונות של ילדות מוקדמת ולידה

  • תובנות עמוקות והדרכה אינטואיטיבית מבפנים

  • מסע משנה תודעה/ חיבור רוחני (באופן טבעי לגמרי)

  • לנוע דרך חסמים אנרגטיים ופיזיים

  • שחרור מנגנון הנשימה מדפוסי נשימה רדודים ומעכבים

 

WhatsApp Image 2024-04-03 at 4.36.55 PM (2).jpeg

האופן שבו אנחנו נושמים
משפיע על היכולת שלנו להרגיש ולחוות את החיים
במלוא הפוטנציאל שלהם

bottom of page